Buybuddy

Buybuddy, müşterilerin fiziksel alışveriş deneyimlerini takip ederek aksiyon alınabilir datalar üretir. Bu sayede şirketlere perakende satışta çözümler sunan bir IoT teknolojileri üreticisi ve veri analizi sağlayıcısıdır.

DURUM

Fonlandı

SEKTÖR

IoT

FON

SF Fund

TAKİP ET

Paylaş

Paylaş

Genel Bakış

Buybuddy, müşterilerin fiziksel alışveriş deneyimlerini takip ederek aksiyon alınabilir datalar üretir. Bu sayede şirketlere perakende satışta çözümler sunan bir IoT teknolojileri üreticisi ve data analizi sağlayıcısıdır. Buybuddy, bir IoT teknolojileri üreticisi ve data analizi sağlayıcısı olarak firmalara data analizi ve güvenlik hizmetleri vermekte olup müşterilerin fiziksel alışveriş deneyimlerinin data analizini sağlayarak değer üretmektedir. IoT teknoloji etiketleri aracılığıyla güvenlik, optimizasyon ve müşteri alışkanlıkları data sağlama ve analizi hizmetlerini sağlamaktadır. Farfetch, Saturn, MediaMarkt, Dyson, Beymen ve Acıbadem gibi firmalara hizmet sunmaktadır. IoT teknoloji etiketleri, mağazalarda güvenlik ve stok takibi gibi fonksiyonları yerine getirirken müşteri analizlerinin yapılarak mağazalara data analizleri sunmakta ve müşteriler için daha verimli müşteri deneyimlerinin tasarlanmasına aracı olmaktadır. IoT teknoloji etiketler için kullanım ücreti günlük (proje bazlı) 0.10$ - 0.25$ ve aylık 0.35$ - 1$ olup muadil hizmetlere karşı maliyetin ciddi şekilde azaltılmasını sağlamaktadır. Buybuddy, geniş müşteri havuzuna sahip şirketlere hizmet sağlamakta olup perakende satış şirketlerinde ölçeklenmeye devam etmeyi hedeflemektedir.

Buybuddy’nin kurucuları 6 yılı aşkın süredir şirketi geliştirmekte olup başarılı bir ürün ortaya koyabildiklerini kanıtlamışlardır. CEO’luk görevini üstlenen Ersel Gökmen Buybuddy’nin ilk gününden beri gösterdiği çaba ve başarılarla başarılı bir yönetici olduğunu göstermiştir. Buybuddy kurucularından COO görevini üstlenen Erden Gökmen’in Philips Healthcare gibi kurumsal firmalarda olan tecrübesiyle ekibin teknik ve operasyonel tarafına destek vermektedir. CTO’luk görevini üstlenen Furkan Ençkü teknik bilgi olarak yeterli donanıma sahip olup uzun yıllar boyunca benzer görevlerde kendini kanıtlamıştır. CIO görevini üstlenen Emir Çiftçioğlu uzun süredir şirkette başarılı bir şekilde IoT çözümleri üzerine çalışmaktadır.

Mağaza içi teknoloji servislerine 2021 yılının sadece 1. çeyreğinde aktarılan yatırım tutarı $2.2 Milyar’a ulaşmıştır. Buybuddy, mağaza içi teknoloji servisleriyle perakende pazarında yer alarak şirketlerin operasyonel giderlerini azaltma ve doğru ürün yönetimi fırsatı sunmaktadır. Perakende mağazacılıkta teknolojinin bugüne kadar yeterince yer elde edememiş olması ve Buybuddy gibi firmaların sunduğu hizmetlerin direk olarak satışlara etki etmesi sebebiyle önümüzdeki günlerde mağaza içi teknoloji servisleri pazarının hızla büyümeye devam edeceğini düşünüyoruz. Bu dikeye olan yatırımlarında hızla artıyor oluşu pazarın genelinde bu beklentinin hakim olduğunu gözler önüne seriyor.

Takım

Emir Çiftçioğlu

Kurucu Ortak ve CIO

Erden Gökmen

Kurucu Ortak ve COO

Furkan Ençkü

Kurucu Ortak ve CTO

Ersel Gökmen

Kurucu Ortak ve CEO

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon. Tüm hakları saklıdır.

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon.

Tüm hakları saklıdır.

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon. Tüm hakları saklıdır.