Neol

Neol, canlı bir topluluk içinde çalışmak ve mentörlük almak isteyen tasarımcılar ve yenilikçiler için tasarlanmış, Web3 teknolojilerinden faydalanan merkeziyetsiz, talebe dayalı ve tokenize edilmiş kohort tabanlı bir öğrenme platformudur.

DURUM

Fonlandı

SEKTÖR

Ed-Tech

FON

SF Fund

TAKİP ET

Paylaş

Paylaş

Genel Bakış

Neol, Web3 destekli yeni nesil öğrenim ve çalışma platformudur. Daha adil bir üretim ve değer yaratımı için Web3 teknolojilerinden faydalanarak merkeziyetsiz, talebe dayalı bir yetenek platformu oluşturup bu yapıyı tokenize bir sistem haline getirmeyi planlamaktadır.

Neol, yaratıcı bireylerle, scale-up seviyesindeki organizasyonları ve kurumları bir araya getirerek beraber üretmelerini ve iş birliklerine imza atmalarını sağlamaktadır. Tohum öncesi döneminde 20'den fazla müşteri ve 600'dan fazla öğrenci ile sekiz kohorta ev sahipliği yapmış girişimin tokenize olmaya hazırlanan yapısı, topluluk için ölçeklenebilen ve sürekli gelişen bir sistem oluşturmasını mümkün kılmaktadır. Neol, başlangıçta Birleşik Krallık pazarına odaklanmakla birlikte, Avrupa ve Orta Doğu'da topluluklar ağını oluşturmaya devam edecektir.

Neol'ün kurucu ortağı ve CEO'luk görevini üstlenen Kerem Alper lisans eğitimini Wesleyan Üniversitesi'nde Matematik-Ekonomi bölümlerinde çift ana dal olarak tamamladıktan sonra Stanford Üniversitesi'nde Sürdürülebilir Tasarım ve İşletme üzerine yüksek lisans yapmıştır. Alper, tasarım stüdyosu ve yaratıcı platform ATÖLYE'yi kurmuştur ve 2019'da New York merkezli kyu Collective tarafından satın alınmıştır. Kurucu ortak Akar Sumset lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümünde tamamlamış ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler üzerine yüksek lisans yapmıştır. Kariyerinde girişim ekosistemi içerisindeki StartupBootCamp, Emlakjet ve Webrazzi gibi çeşitli kurumlarda bulunduktan sonra ATÖLYE'nin İngiltere'deki direktörlüğünü üstlenmiştir. Kurucu ortak Atılım Şahin lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamış ve Malmö Üniversitesi'nde Tasarım yüksek lisansı yapmıştır. Şahin, ATÖLYE'de direktörlük rolünü üstlenmiştir. Kurucu ortaklar, alanlarında tecrübeye sahip olmanın yanı sıra geniş bir iletişim ağına da sahiptir.

Takım

Atılım Şahin

Co-founder

Akar Sumset

Co-founder & President

Kerem Alper

Co-founder & CEO

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon. Tüm hakları saklıdır.

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon.

Tüm hakları saklıdır.

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon. Tüm hakları saklıdır.