Lumian

Arkaplan Bilgisi Lumian bir EoT (nesnelerin enerjisi) platformu olarak gerçek zamanlı veriye dayalı enerji tasarruf ve dekarbonizasyon çözümleri sunmaktadır.

DURUM

Ön Yatırım

SEKTÖR

EaaS

FON

SF Tohum GSYF

TAKİP ET

Paylaş

Paylaş

Genel Bakış

Lumian bir EoT (nesnelerin enerjisi) platformu olarak gerçek zamanlı veriye dayalı enerji tasarruf ve dekarbonizasyon çözümlerini tek platform üzerinden sunmaktadır. Ürün mimarisi oldukça esnektir ve herhangi bir bulut, on-premise, edge veya hibrit yapıda çalışabilmektedir. Platform donanım bağımsız çalışabilme özelliğine sahiptir. Verileri sensörler aracılığıyla toplayarak, alarmlar, içgörüler ve gerçek zamanlı tahminlerle enerji tasarrufunu sağlar. Müşterilerine enerji tüketimini tahminleme ve CO₂ emisyonlarını azaltma konusunda yardımcı olmak için eğitilmiş ve amaca yönelik yapay zeka altyapısına sahiptir. Zaman tasarrufu ve maliyetsiz sunumu ile müşterilerinin verimini artırır, enerji maliyetlerini optimize eder ve hatalı faturaların önüne geçmek için bariyer oluşturur.

Lumian müşterilerine gerçek zamanlı takip ve öneri sistemini bir arada sunarak şirketlerin ekstra vergilerden kaçınmasına yardımcı olmaktadır. Kod gereksinimi olmayan altyapısı ile herkese hitap edebilmektedir. Hem enerji hem de sürdürülebilirlik metriklerinin tek bir platform üzerinden izlenebilir oluşu kullanım kolaylığı sağlar ve performans metriklerinin takibi açısından avantaj yaratır. Tüm veriler arasındaki ilişkileri oluşturup depolamaktadır. ERP entegrasyonu ise birim tabanlı hesaplamaların imkanı ve entegrasyonu açısından önem arz etmektedir.

Platform donanım bağımsız çalışabilme özelliğine sahiptir. Verileri sensörler aracılığıyla toplayarak, alarmlar, içgörüler ve gerçek zamanlı tahminlerle %10 ile müşterilerinin %10 - %30 arasında enerji tasarrufunu sağlar. Müşterilerine enerji tüketimini tahminleme, verimliliği artırma ve CO₂ emisyonlarını azaltma konusunda yardımcı olmak için sektör uzmanları tarafından eğitilmiş ve amaca yönelik yapay zeka altyapısına sahiptir.

Energy as a Service (EaaS) pazarı, sürdürülebilir ve verimli enerji çözümlerine artan talep sayesinde güçlü bir büyüme göstermektedir. 2022 yılında yaklaşık 62,8 milyar USD değerinde olan pazarın, yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) yaklaşık %10 ile 2030 yılına kadar 148,63 milyar USD'ye ulaşması beklenmektedir​. 

Takım

Levent Şahiner

Co-Founder / COO

Emre Birol

Co-Founder / CTO

Batu Balkır

Co-Founder / CEO

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon. Tüm hakları saklıdır.

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon.

Tüm hakları saklıdır.

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon. Tüm hakları saklıdır.