DELIVERS.AI

DELIVERS.AI yapay zeka tabanlı servis robotları üreten ve gıda teslimat sektörü ile entegrasyonunu sağlayan bir teknoloji şirketidir.

DURUM

Fonlandı

SEKTÖR

Robotik

FON

SF Fund

TAKİP ET

Paylaş

Paylaş

Genel Bakış

DELIVERS.AI, teslimat robotları üreten ve robot ile kısa mesafe teslimat hizmetleri sunan (robot as a service) bir teknoloji firmasıdır. Saatte 8 km hızla, 20 kg taşıma kapasitesine sahip, 90 litre hacime sahip robotlarla 1.5 km uzaklıktaki lokasyonlara teslimat hizmeti vermektedir. 1.5 milyon aktif kullanıcısı olan Glovo ile anlaşma sağlamıştır. Teslimat araçları kaldırımları ve yaya yollarını uygun şekilde kullanabilmektedir. Yaya ve objeleri algılayabilir olup trafik durumlarını analiz edebilmektedir. İhtiyaç durumunda ofislerdeki tele-operatörler tarafından da yönlendirilebilmektedir. 1 tele-operatör 5 aracı kontrol etmektedir. Teslimat araçları kamera ve diğer çeşitli sensörler sayesinde güvenliklidir.Teslimat araçlar yalnızca sipariş veren tarafından açılabilir olup yine aplikasyon ile canlı takip edilebilmektedir. DELIEVRS.AI Türkiye ve İspanya pazarında faaliyete geçtikten sonra kendini Avrupa pazarında konumlandırmayı hedeflemektedir.

DELIVERS.AI’ın ana iş modeli, B2B olarak teslimat robotlarının kiraya verilmesinden oluşmaktadır. Buradaki modelde tek seferlik bir 4000 Euro kurulum ücreti ardından 500 Euro aylık bakım ücreti ve teslimat başına 4 Euro’luk bir ücret tahsil edilmektedir. Ortalama olarak robot başına günlük 20 teslimat hedeflenmektedir. DELIVERS.AI’ın pazara giriş aşamasında öncelikli olarak Avrupa’da büyük teslimat hizmeti sağlayıcılarla çalışmayı planladığını görüyoruz, bu doğrultuda en önemli müşterilerinden birini Glovo oluşturmaktadır. DELIVERS.AI’ın yakın mesafe teslimat servisleri ile özellike Kuzey Avrupa pazarında geleneksel teslimat yöntemi olan motokuryelere göre maliyet anlamında daha avantajlı hizmetler sunabildiğini gözlemlemekteyiz.


DELIVERS.AI’ın Kurucu Ortağı ve CEO'su Ali Kutay Yaralı, daha önce Firstseed ve ANQA VC gibi venture capitallarda Managing Partner olarak görev almıştır. Teknika Plast şirketinin aile şirketleri olması dolayısıyla üretim konusunda tecrübeli olmasının yanında gerekli network’e de sahiptir. Gelecekte daha yüksek kapasitede robot üretimine geçilmesi durumunda bu süreçi yönetebilecek kapasitededir. Kurucunun bir diğer güçlü yanı ise Startupbootcamp, Techstars gibi kuruluşlarda 2 yıla yakın mentörlük tecrübesi olması. Bu husus, kişinin girişim sektörünün içerisinde çeşitli kazanımlar edinmiş olduğunun en net kanıtlarından biri. Kurucuk Ortak ve CTO’luk görevini üstlenen Oral Yiğitkuş teknik bilgi olarak yeterli donanıma sahip olup uzun yıllar boyunca benzer görevlerde kendini kanıtlamıştır. Daha önce Yemeksepeti ve kurumsal şirketlerinin teknik ekiplerinde tecrübe kazanmış olması sektör ve alanı konusunda uzun yıllardır bilgili ve ilgili olduğunu göstermektedir. Bunlara ek olarak daha önce BookLogic girişiminin kurucusu olması ve Booklogic’in tüm teknik altyapılarını kendi kurgulayıp CTO’luk görevini üstlenmiş olması girişimler konusunda tecrübesini göstermektedir.

Takım

Oral Yiğitkuş

Kurucu Ortak ve CTO

Ali Kutay Yaralı

Kurucu Ortak ve CEO

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon. Tüm hakları saklıdır.

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon.

Tüm hakları saklıdır.

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon. Tüm hakları saklıdır.