Atlas Space

Atlas Space, kurumlara, kişilere yapılandırabildikleri işlerini yürütebildikleri kişiselleştirilmiş alanları ve hizmetleri sunan yenilikçi blockchain tabanlı bir metaverse oluşumudur.

DURUM

Fonlandı

SEKTÖR

Metaverse

FON

SF Fund

TAKİP ET

Paylaş

Paylaş

Genel Bakış

Atlas Space, B2B dikeyinde metaverse’e geçişte öncü olmayı hedefleyen bir metaverse oluşumudur. Kurumların kişiselleştirilmiş ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak çözümler geliştiren Atlas Space yeni dünya düzeninde iş dikeyinde sosyal etkileşimi artırmayı hedeflemektedir. Atlas Space, geliştirdiği VR teknolojisiyle entegre olarak çalışan 3D tasarlanmış genel ve özel alanlar ile müşterilerine gerçekçi bir etkileşim deneyimi sunmaktadır.Atlas Space, kullanıcılarına sunduğu kişiselleştirilebilir ortam ve avatarlar ile iş içi süreçlerin yanında iş dışı etkinliklerin de online olarak gerçekleştirilebileceği bir sosyal etkileşim ürünü ortaya koymaktadır. Atlas Space’in müşterilerine sunduğu en büyük geri dönüt, evden çalışma sisteminin yarattığı verimsizlik, istikrarsızlık ve iletişim eksikliği temelli maliyetleri minimuma indirgenmesidir. Atlas Space, resmi kuruluşların yanında organik toplulukların da üründen faydalanmasını planlamakta olup gelecekte B2B’nin yanına B2C iş modellerini eklemeyi hedeflemektedir.

Atlas Space, temel gelir modelini ürün satışlarından ve müşteri kurumların kullanıcı sayısı özelinde ödediği subscription ücretleri üzerine kuruludur. İlave olarak Atlas Space girişi ücreti olmayan bir Metaverse ile online faaliyet gösteren her tip tüketiciye hitap etmekte olup bu tüketicelerden NFT ve Token satışları yoluyla gelir elde etmektedir. Atlas Space, oluşturduğu metaverse içerisinde yaratmayı planladığı dijital ürün ekonomisi ve reklam gelirleri ile kar marjını yükseltmeyi hedeflemektedir. Atlas Space’in gelir modelinin sürdürülebilirliği daha önce örenklerin az olması sebebiyle kesinlik arz etmemektedir. Gelir modelinin artan Metaverse market hacmiyle orantılı olarak başarılı olacağı beklenmektedir.

Atlas Space’in kurucuları, çeşitli insan-merkezli dizayn deneyimlerine sahiptir. Ayrıca ekibin 30’u aşkın immersive (sarmalayan) teknoloji projesini de birlikte tamamladığı bilinmektedir. CEO&CTO Burçin Gürbüz, Teknoloji/Dizayn ajansı olan GarageAtlas’ın da kurucusudur. Uzun yıllar mimar ve XR-developer olarak çalışmış olan Burçin Gürbüz, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’ndeki ilk XR-development eğitmenidir. Şirketin bir diğer Kurucu Ortağı ve aynı zamanda COO’su Pınar Öncü, kurucusu olduğu Momentum Teknoloji’de uzun yıllar yazılım bazlı projeler için 2D/3D ürün dizaynı yapmıştır. Aynı zamanda Burçin Gürbüz ile birlikte Garage Atlas’ın kurucusudur. Ekibin diğer üyeleri de aynı şekilde uzun yıllar birlikte çalışmıştır ve XR sektörü için hatırı sayılır seviyede deneyime sahiptir.

Takım

Çiğdem Düzgüneş

Tasarım Departmanı Direktörü

Burcu Doğru

CPO

Pınar Öncü

Kurucu Ortak ve COO

Burçin Gürbüz

Kurucu Ortak CEO ve CTO

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon. Tüm hakları saklıdır.

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon.

Tüm hakları saklıdır.

Startupfon'da deneyimli fonlarla
ortak yatırım yapmaya başla!

VC ONAYLI GİRİŞİMLER

BASİTLEŞTİRİLMİŞ YATIRIM SÜRECİ

Copyright © 2024. Startupfon. Tüm hakları saklıdır.